Uge oversigt


«  November 2019  »
 Uge MTOTFLS
44123
4545678910
4611121314151617
4718192021222324
48252627282930
COM_SIMPLECALENDAR_PRINTvCal/iCal
Det sker Sted Dato
November 2019
U14/16 + HU18 - Molten Cup Slagelse/Korsør 15.11 - 17.11.2019
Serie 1 (+HU18), GP2 Kommer snarest 17.11.2019
U16, DM kval. 1. Sted - kommer snarest 23.11.2019
Mix motion stævne 3 Midtfyns Gymnasiums Hal (B-række, -klik her for samlet info) 24.11.2019
DS Herre, Ubberud vs. MidtfynsVK Korup Kulturcenter 24.11.2019
DS Dame, Nordenskov UIF2 vs. MidtfynsVK HelleHallen 24.11.2019
HU18, DM kval. 1. Sted - kommer snarest 24.11.2019
TræningsCamp Bernstorffsminde Efterskole 29.11 - 30.11.2019
DS Dame, KoldingVK2 vs. MidtfynsVK Kolding Pædagogseminarium 30.11.2019
December 2019
DS Herre, KoldingVK2 vs. MidfynsVK Kolding Pædagogseminarium 01.12.2019
DS Herre, MidtfynsVK vs. HaderslevVK Midtfyns Gymnasiums Hal 07.12.2019
DS Dame, MidtfynsVK vs. HaderslevVK Midtfyns Gymnasiums Hal 07.12.2019
Mix motion stævne 4 Fraugde Hallen, (B-række, klik for mere info) 08.12.2019
DS Dame, NOVO BGF vs. MidtfynsVK Bogensehallerne 15.12.2019
Teen, Fyns Pokal Stævne Kertemindehallen 15.12.2019
DS Herre, Aabenraa IG2 vs. MidtfynsVK Arena AAbenraa 15.12.2019
Januar 2020
Teen stævne Lillebælthallerne 11.01.2020
DS Dame, DCO Odense vs. MidtfynsVK Odense Universitetshal 11.01.2020
DS Herre, MidtfynsVK vs. Boldklubben Marienlyst 2 Midtfyns Gymnasiums Hal 18.01.2020
DS Dame, MidtfynsVK vs. Fortuna Odense Volley 3 Midtfyns Gymnasiums Hal 18.01.2020
U14, DM kval. 2. Sted - kommer snarest 18.01.2020
HU18, DM kval. 2. Hellehallerne 18.01.2020
Mix motion stævne 5 Midtfyns Gymnasiums Hal (B-række, -klik her for samlet info) 19.01.2020
U16, DM kval. 2. Sted - kommer snarest 19.01.2020
Teen 2 DM, Pokalfestival Vejle 24.01 - 26.01.2020
Februar 2020
Mix motion, stævne 6 Fraugde Hallen, (B-række, klik for mere info) 02.02.2020
DS Herre, DC Odens vs. MidtfynsVK Odense Universitetshal 06.02.2020
DS Herre, MidtfynsVK vs. Aabenraa IG 2 Midtfyns Gymnasiums Hal 22.02.2020
DS Dame, MidtfynsVK vs. NOVO BGF Midtfyns Gymnasiums Hal 22.02.2020
Serie 1 (+HU18), GP3 Kommer snarest 23.02.2020
Marts 2020
Mix motion, stævne 7 Hunderupskolens Sportshal (B-række -klik her for samlet info) 01.03.2020
DS Herre, MidfynsVK vs. KoldingVK 2 Midtfyns Gymnasiums Hal 07.03.2020
DS Dame, MidtfynsVK vs. KoldingVK 2 Midtfyns Gymnasiums Hal 07.03.2020
Mix motion, stævne 8 - Afslutning Strib Skoles Hal, (A-række ny hal, B-række gammel hal, -klik her for samlet info) 14.03.2020
DS Herre, HaderslevVK vs. MidtfynsVK Favrdalhallen 15.03.2020
DS Dame, HaderslevVK vs. MidtfynsVK Favrdalhallen 15.03.2020
DS Herre, Boldklubben Marienlyst 2 vs. MidtfynsVK Marienlystcenteret, Hal 1 21.03.2020
DS Dame, Fortuna Odense vs. MidtfynsVK Klostermarkshallen 21.03.2020
Serie 1, Finale GP Kommer snarest 22.03.2020
DS Herre, VolleyTeamOdense vs. MidtfynsVK Hunderupskolens Sportshal 28.03.2020
DS Dame, VolleyTeamOdense vs. MidtfynsVK Hunderupskolens Sportshal 28.03.2020
April 2020
DS Herre, MidtfynsVK vs. DHV Odense 3 Midtfyns Gymnasiums Hal 04.04.2020
DS Dame, MidtfynsVK vs. DSIO Midtfyns Gymnasiums Hal 04.04.2020
DS Herre, MidtfynsVK vs. Ubberud IF Midtfyns Gymnasiums Hal 25.04.2020
DS Dame, MidtfynsVK vs. Nordenskov UIF 2 Midtfyns Gymnasiums Hal 25.04.2020